Skyrim: 20 najlepszych zaklęć w grze, ranking (2023)

Niewiele gier utrzymuje swoją popularność dziesięć lat po ich wydaniu, ale jakośSkyrimjest rzadkim wyjątkiem.Gra jest łatwa do zmodyfikowania, co doprowadziło do tego, że ma oszałamiające ilości treści.Jest prawdopodobne, że nawet kiedyElder Scrolls 6Wydania, będzie wielu graczy, z którymi nadal się trzymaSkyrim.

POWIĄZANY:Skyrim: Najlepsze biżuteria (i gdzie je znaleźć)

Wielu graczy uważa, że magia jest znacznie słabo upoważniona w grze.Dzieje się tak jednak po prostu dlatego, że po prostu nie używają odpowiednich zaklęć.Jeśli gracze znają odpowiednie zaklęcia, aby wybrać, mogą robić niesamowite rzeczy w walce.Dzięki temu Dragonborn nie ma usprawiedliwienia, aby nie trafić już w księgi zaklęć.

Zaktualizowano 10 marca 2023 r. Przez Ritwik Mitra:Skyrim jest jednym z największych RPG, jakie kiedykolwiek powstały, a ten tytuł urzeka fanów od ponad dekady, jednocześnie otwierając drzwi, aby społeczność moddingowa była absolutnie oszałamiająca.Do dziś fani nadal aktywnie grają w Skyrim, a Bethesda zdecydowanie podsyciła to szaleństwo, ponownie wydając grę na pozornie każdej możliwej platformie.Od specjalnej edycji po graczy, którzy mają możliwość sprawdzenia tego tytułu w VR, sama liczba sposobów odtwarzania Skyrim jest naprawdę imponująca.

Magic System Skyrim jest jedną z najbardziej dogłębnych części całej gry, przy czym gracze są w stanie zrobić wszystko, od przywołania potworów, aby manipulować elementami pod każdym względem.Istnieje wiele szkół magii, które gracze mogą opanować, a różnorodność zaklęć w grze jest naprawdę imponująca.Oto niektóre z najlepszych zaklęć, które gracze mogą użyć w grze z doskonałym efektem.

20 Transut Ruda mineralna

Skyrim: The 20 Best Spells In The Game, Ranked (1)

Gracze, którzy chcą szybko zarobićSkyrimZdecydowanie powinien sprawdzić zaklęcie rudy mineralnej.Pozwala graczom ulepszyć jakość rudy, którą mają.W rezultacie gracze mogą brać podstawowe materiały i zamienić je w wyjątkowo cenne.Zgromadzenie fortuny staje się proste z tego zaklęcia.

Oczywiście to zaklęcie jest również świetne dla graczy, którzy chcą, aby najlepsze materiały rzemieślnicze mogą stworzyć inspirującą broń, która uderzyła jak ciężarówka.SkyrimNajlepszą broń można z pewnością splądrować, ale gracze mogą wyprzedzić krzywą, aktywnie angażując się w system rzemieślniczy.

19 Pułapka duszy

Skyrim: The 20 Best Spells In The Game, Ranked (2)

W grze są trzy drzewa umiejętności rzemieślniczych iIdealny wybór dla niektórych kompilacji maga jest czarujący.Jednak ponieważ klejnoty duszy są ważnym i czasem drogim zasobem, które mogą być rzadkie, każda pomoc w wypełnianiu pustych jest bardzo potrzebna.

Właśnie tam pojawia się pułapka duszy. To zaklęcie użyteczności, przekleństwo, aby postawić docelowe chwile przed śmiercią.W zależności od siły zaklęcia okno czasu potrzebne, aby martwy wróg wypełnił klejnot, może być dłuższe lub krótsze.Znajdź go w wykorzenianiu School of Magic i użyj go w środku walki tuż przed zabezpieczeniem zabójstwa, aby wypełnić pusty klejnot duszy.

18 Zamknij rany

Skyrim: The 20 Best Spells In The Game, Ranked (3)

Przywrócenie to niedoceniana szkoła magii, ponieważ Colette zawsze głosi.Prawda jest taka, że zaklęcia odbudowy mogą pomóc graczom poważnie oszczędzać na miksturach zdrowia, które mogą mieć dość wysoką cenę w sklepie ogólnym.Co więcej, mikstury zdrowotne nie są tak powszechne w lochach.

POWIĄZANY:Skyrim: Postacie, których nie możesz romansować (ale powinieneś być w stanie)

Bliskie rany są jednym z najlepszych, najbardziej zrównoważonych zaklęć w drzewie umiejętności.Wymaga sporo magii, ponieważ jest to zaklęcie na poziomie Adept, ale warto.Bliskie rany natychmiast dają Sragonborn 100 punktów zdrowia.Ponieważ nie zajmuje trochę czasu, aby ładować się, jest to miłe zaklęcie wybuchowe, aby używać również średniej walki.

17 Przywołuje Wratman

Skyrim: The 20 Best Spells In The Game, Ranked (4)

Tam sąKilka stworzeń, które Dragonborn może przywołaćaby pomóc im w walce.Jednym z tych zaklęć jest zaklęcie Wratman Conjure, które przywołuje potężnego sojusznika ze zrównoważonymi statystykami.Gracze, którzy chcą, aby najlepsze wzywanie tankowym z dobrymi umiejętnościami ataku będą mieli życzenia z Wratmanem.

To wielki sojusznik w upale bitwy, mimo że może to być walet wszystkich transakcji i mistrz żadnego.Z łatwością najlepszą rzeczą w tym wezwaniu jest to, jak fajne to stworzenie wygląda w upale bitwy, dodając tonę talentu do tego, co jest dość prostym systemem bojowym.

16 Furia

Furia może być jednym zWiększość złamanych zaklęć wSkyrimJeśli gracz używa go dobrze.Wysyła cel w stan Berserka, powodując, że atakują każdego w pobliskim sąsiedztwie.Gracze, którzy uwielbiają polować z cieni, uznają to zaklęcie za nieocenione.

Oczywiście świetnie nadaje się również do podziału uwagi między grupami, aby walczyć w zarządzaniu.Gracze, którzy chcą zamienić walkę w chaotyczny i przezabawny romans, powinni zdecydowanie użyć tego zaklęcia, aby zasnąć niezgodę wśród szeregów i spowodować, że AI wrogów pójdzie na szaleństwo, gdy próbują podzielić swoją uwagę między Dragonborn i ich sojuszników.

15 Związany łuk

Skyrim: The 20 Best Spells In The Game, Ranked (6)

To Adept Zaklęcie jest łatwoJedna z najbardziej zepsutych umiejętności w całej grze.Jeśli daedryczny sprzęt gracza jest krótko zaopatrzony, gracze mogą posługiwać się daedrycznym łukiem na czas trwania tego zaklęcia.Wyczarowanie tego łuku i zadanie obrażeń jest tak proste, jak to możliwe, a gracze mogą zranić wrogów poważnymi obrażeniami.

POWIĄZANY:Najlepsze gry do gry, jeśli lubisz Skyrim

Większość wrogów zginęłaby w jednym strzale tym łukiem, co jest naprawdę satysfakcjonujące.Dla trudniejszych wrogów ten łuk może nadal być dość skuteczny i w mgnieniu oka w krótkim czasie.To świetne zaklęcie, które należy użyć, skradając się, a gracze stają się magicznymi łucznikami ukrycia i wymazali wrogów poprzez korzyści wynikające z obrażeń.

14 Palić

Skyrim: The 20 Best Spells In The Game, Ranked (7)

Apotężne zaklęcie zniszczeniaOgień jest to umiejętność na poziomie ekspertów nie bez powodu.Wywiera 60 punktów obrażeń, a każdy trafił z czasem dodatkowe obrażenia przeciwpożarowe.Koszt magiki jest imponujący z 298 punktami, ale w tym momencie gracz powinien być już specjalistą.

Prawdziwa użyteczność tego zaklęcia wynika również z faktu, że przy właściwych korzyściach może on zatoczyć wszystkich wrogów wszystkich rozmiarów.Jest to niesamowicie przydatne w walce.Wystarczy odblokować rozszerzone płomienie i wpływ na drzewo umiejętności niszczenia, aby czerpać maksymalne korzyści.Płonące wrogów do kruchego staje się niezwykle satysfakcjonujące z tego potężnego zaklęcia.

13 Lodowa włócznia

Skyrim: The 20 Best Spells In The Game, Ranked (8)

Lodowatym odpowiednikiem spalania jest lodowate zaklęcie włóczni.Powodem, dla którego Fire and Frost są tutaj wymienione nad szokiem, jest to, że szok jest bardziej elementem sytuacyjnym, przydatnym wyłącznie przeciwko wrogom, które polegają na ich magii, aby atakować Smocze.Jednak większość ogólnych wrogów nie będzie użytkownikami Magicki.

Lodowa włócznia ma również zdolność do rozstrzenania się, jeśli odpowiednie profity zostaną odblokowane (uderzenie i rozszerzone mrozy).Wywiera 60 punktów szkód zarówno dla zdrowia, jak i wytrzymałości, co oznacza, że znacznie spowolni wrogów.Doskonałą częścią korzystania z tego zaklęcia jest widok odłamka lodu wrodzonego w wroga, co stanowi całkiem niezapomniane wizualne.

12 Oakflesh

Skyrim: The 20 Best Spells In The Game, Ranked (9)

Gracze mogą być zaskoczeni, widząc Oakflesh tutaj przed innymi tego rodzaju, ale powodem tego jest to, że Oakflesh jest fantastycznym zaklęciem zmiany.Biorąc pod uwagę, że zmiana jest jednym z najtrudniejszych drzew do wzrostu, rzucanie Oakflesh jest prawdopodobnie najlepszym sposobem na jego wyrównanie.Jest łatwy do zdobycia, choć kosztowny do obsadzenia.

POWIĄZANY:Skyrim: najniebezpieczniejsza lokalizacja w każdej rankingu

W rezultacie każdy mag może złapać to zaklęcie i dodać kilka punktów do zmiany.Rzuć go na początku każdej walki, gdy zmierzy się z wrogami wręcz.Przez minutę podnosi zbroję rzucającego o 40 punktów, co powinno wystarczyć, aby usunąć wrogów, jednocześnie czerpiąc maksymalne korzyści z samego zaklęcia.To rekompensuje wysoką cenę castingu.

11 I uczta

Skyrim: The 20 Best Spells In The Game, Ranked (10)

Odblokowanie Ebonyflesh wymaga sporo inwestycji w zmiany.Jednak ogromne korzyści defensywne bardziej niż nadroba się tej niedociągnięcia.Gracze zamieniają się w absolutne czołgi, gdy to zaklęcie jest aktywne, pozwalając im wskoczyć w ciepło bitwy, nawet nie przerywając potu.

Biorąc pod uwagę, że Ebony Armor jest jednym z najlepszych zestawów w całej grze, łatwo zrozumieć, dlaczego Ebonyflesh jest tak skutecznym zaklęciem.Gracze, którzy nie lubią ciężkiej zbroi i chcą poczuć się bardziej lekką w bitwie, będą się świetnie bawić, wzmacniając swoją obronę tym zaklęciem, zanim pójdą do miasta na wrogach i zakończą życie w mgnieniu oka.

10 Konwekcja Arniela

Skyrim: The 20 Best Spells In The Game, Ranked (11)

Jedynym sposobem na uzyskanie konwekcji Arniela jestboksowe przedsięwzięcie Arniel.Jest tak potężny, że spala przeciwników na pojedyncze obrażenia przeciwpożarowe na sekundę, co może początkowo nie brzmieć jak wiele.Istnieją jednak inne korzyści, o których należy pamiętać, które zamieniają to zaklęcie w dealera ognistej śmierci.

To, co sprawia, że konwekcja Arniela jest tak silna, że obsada kosztuje zerową magię.Oznacza to, że nadal można go zasilać, aby zadawać większe obrażenia przy użyciu różnych zalet zaklęć zniszczenia, aby faktycznie zadać znaczne szkody, ale nie kosztuje nic do rzucenia.Zwiększa także obrażenia od oparzenia przybierające wrogów, gdy są używane, co czyni go niesamowitym do podwójnego władania bronią, która zadaje obrażenia pożarowe.

9 Cloak Whirlwind

Skyrim: The 20 Best Spells In The Game, Ranked (12)

Kto nie kochaMały fus - duch - dah?Co powiesz na krzyk w formie zaklęcia ochronnego?Płaszcz Whirlwind jest niesamowity, aby zapewnić bezpieczeństwo łuczników lub magów, jeśli przeciwnik zbliży się zbyt blisko.Ponadto może to prowadzić do poboru postaci w zwarciu, gdy wysyłają przeciwników latających znikąd.

Chociaż to zaklęcie może nie mieć spójności nieubłaganej siły, nie ma czasu odnowienia, jaki ma krzyk.To sprawia, że użycie w ogniu bitwy jest dość filmowe zaklęcie, a zobaczenie, jak przeciwnik ładujący zostaje odrzucony jak ragdoll z tym zaklęciem nigdy nie przestaje być zabawny.

8 Dragonhide

Skyrim: The 20 Best Spells In The Game, Ranked (13)

Trudno umrzeć, jeśli gracze ledwo ponoszą obrażenia.Mimo to czasami może być bólnieznośna ciężka zbroja.Na szczęście, z zaklęciami takimi jak Dragonhide, wykwalifikowany mag nie musi się martwić.Jest to zdecydowanie najlepsze zaklęcie zmiany w grze, zmniejszając wszelkie obrażenia wyrządzone przez fizyczne ataki o aż 80%.

POWIĄZANY:Skyrim: Wskazówki dotyczące zostania mistrzem alchemii

Fakt, że efekt ten układa się z pancerzem, sprawia, że jeszcze lepiej jest używać w scenariuszu bojowym.Jest to idealne zaklęcie dla magów, którzy chcą nosić potężne szaty, jednocześnie zapewniając głównego buffu osobom z zbroi, pozwalając im zamknąć i uszkodzić wrogów, nie martwiąc się o ich zdrowie w błyskawice.

7 ASH RUNE

Skyrim: The 20 Best Spells In The Game, Ranked (14)

Istnieje wielu graczy, które gracze mogą rzucić, które zadają duże obrażenia, ale popiołu jest szczególnie wyjątkowa.Jedynym sposobem na zdobycie tego zaklęcia jest jego zakupod Talvasa Fathryona, ale to jest warte złota.Ta runa unieważnia wszystkich przeciwników w Ash przez pełne trzydzieści sekund.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać o tym zaklęciu, jest to, że gracze nie mogą uszkodzić wrogów dotkniętych tym zaklęciem podczas unieruchomienia.Zamiast tego gracze powinni obejść tę wadę i skorzystać z okazji, aby się wyleczyć, ustawić pułapki lub po prostu wycofać się, gdy tylko potrzebują.

6 Niewidzialność

Skyrim: The 20 Best Spells In The Game, Ranked (15)

W połączeniu z mufią i cichym castingiem niewidzialność jest ostatecznym zaklęciem.Sprawia, że graczy dosłownie niewidoczne i można go stale ponownie ponownie stosować.To zaklęcie sprawia, że każde ukrycie misji jest łatwe.Jasne, nie oferuje żadnego potencjału szkód, ale jego użyteczność jest zbyt silna, aby go zignorować.

Niewidzialność jest jednak zaklęciem na poziomie ekspertów.Jego czas trwania wynosi tylko 30 sekund, więc gracze muszą się liczyć.Gracze powinni pamiętać, że podstawowe działania, takie jak otwieranie pojemników, podejmowanie przedmiotów i rzucanie innych zaklęć złamią niewidzialność.Najlepszym sposobem na użycie tego zaklęcia jest ucieczka od walki, albo zakradła się i zniszczenie wrogów w krótkim czasie.

5 Przywołuj Dremora Lord

Skyrim: The 20 Best Spells In The Game, Ranked (16)

Posiadanie magicznie przywołanego potwora w zwarciu jest właśnie tym, czego ma mag, aby nie zostać zabitym.Władca Dremora jest również szczególnie silny, ponieważ nie może być wysłany przez mag za pomocą Expel Daedra, ani nie może być kontrolowany przez Smokowych Kapłanów.Jeśli przywołuje równoważność mocydraugra śmierciNie wystarczy dla Dragonborn, to nic nie jest.

Zaklęcie trwa przez całą minutę, co sprawia, że jest bardzo silne dla zaklęcia na poziomie ekspertów.Większość walk w Skyrim nie przetrwa tak długo, więc mając sojusznika Dremory tak potężne, jak to jest warte wysokiego kosztu Magicki 358 punktów.

4 Przywołują niewolniki - Flame, Frost, Storm

Skyrim: The 20 Best Spells In The Game, Ranked (17)

Flame Thrall, Frost Thrall i Storm Thrall są bardzo podobne, dlatego mają ten sam ranking.Wszyscy kochają dobrego Atronacha, prawda?Co powiesz na taki, który nie trzeba wzywać w kółko?

POWIĄZANY:Rzeczy, o których nie wiedziałeś, że możesz zrobić w Skyrim

To najlepsza część tych zaklęć wyrządzenia głównego - trzymają atronach na polu, dopóki nie umrze.Jeśli gracze przyjmują bliźniacze dusze, mogą nawet mieć dwa z tych stałych atronach jednocześnie.To dość szkodliwe kombinację.

3 Zamieć

Skyrim: The 20 Best Spells In The Game, Ranked (18)

Blizzard jest najbardziej dziesiętnym zaklęciem, które zadaje uszkodzenia mrozu w całej grze.Ma jednak poważną wadę.Z powodu usterki w grze, Szkody, jakie oferuje Blizzard, są w rzeczywistości zmniejszone przez opór magii i mrozu gracza.

Ten problem może sprawić, że użycie jest trochę bólu.Jednak podstępni gracze mogą celowo obniżyć te opory, aby zadać jeszcze większe obrażenia, więc wciąż jest to potężne zaklęcie.

2 Burza z piorunami

Skyrim: The 20 Best Spells In The Game, Ranked (19)

Burza oświetleniowa jest najskuteczniejszym zaklęciem niszczenia głównego, jeśli chodzi o obrażenia, które zostały wydane z Magicką.To zaklęcie ma niesamowity zasięg, może nawet uderzyć smoka latającego w powietrzu i zmniejszy wrogów w stosy popiołu, nawet bez rozpadu.

Jest to również jedno z niewielu dobrych zaklęć szokowych, które na ogół najlepiej działają tylko przeciwko użytkownikom Magicki.Jednak ten wyrządza 75 szkód zdrowia w każdą sekundę i połowę szkód w magii przeciwnika.

1 Burza ognia

Skyrim: The 20 Best Spells In The Game, Ranked (20)

Jeśli Dragonborn potrzebuje czegoś martwego, Fire Storm załatwi sprawę.Nic nie pozostaje po tym szalejącym piekłem, nic.Jest powód, dla którego jest to zaklęcie mistrzowskie.Połączenie tego z rozszerzonym profitem płomieni i maską Ahzidal może spowodować poziomy obrażeń, które spowodowałyby rumieniec smoka.

To potężne zaklęcie na poziomie mistrza zadaje 100 obrażeń, a każdy z zasięgu zostanie wpływający na same smocze.Upewnij się, że nie spalaj żadnych obserwujących do rześki podczas rzucania tego.

The Elder Scrolls 5: Skyrim - Edycja rocznicowajest teraz dostępny na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X.

WIĘCEJ:

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Geoffrey Lueilwitz

Last Updated: 16/01/2024

Views: 6556

Rating: 5 / 5 (80 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Geoffrey Lueilwitz

Birthday: 1997-03-23

Address: 74183 Thomas Course, Port Micheal, OK 55446-1529

Phone: +13408645881558

Job: Global Representative

Hobby: Sailing, Vehicle restoration, Rowing, Ghost hunting, Scrapbooking, Rugby, Board sports

Introduction: My name is Geoffrey Lueilwitz, I am a zealous, encouraging, sparkling, enchanting, graceful, faithful, nice person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.