Sen o karmieniu piersią – znaczenie i symbolika (2023)

Sny często przypominają nam o rzeczach z naszego codziennego życia. Sen o karmieniu piersią dziecka, niezależnie od tego, czy je masz, czy nie, może być nieco nieprzyjemny.

Wielu naukowców uważa, że ​​sny są reakcją na sytuacje, które budzą silne emocje i wymagają szybkiej adaptacji. Jedno z badań wykazało, że osoby, które mają dziecko lub są w ciąży, są znacznie bardziej podatne na tę chorobęmarzyć o dzieckuniż te, które nie mają dzieci lub nie planują zajść w ciążę.

Dream About Breastfeeding Meaning & Symbolism (1)

Jednak ludzie uważają, że sen o karmieniu piersią ma różne znaczenia, które warto poznać.

Znaczenie i symbolika snów Karmienie piersią

Karmienie piersią uważane jest za jeden z najważniejszych etapów życia ssaków. Jest niezbędny dla noworodka ze względu na korzyści emocjonalne i fizyczne, jakie niesie ze sobą.

Jeśli weźmiesz to pod uwagę, nie powinno być zaskoczeniem, że ludzie tak często śnią o karmieniu piersią, nawet jeśli jesteś mężczyzną lub nigdy nie miałeś dzieci.

Ogólną symboliką karmienia piersią jest wsparcie fizyczne i emocjonalne, troska o innych, matczyna miłość, czułość, pielęgnowanie i miłość. W tej części porozmawiamy o pozytywnym i negatywnym znaczeniu snów o karmieniu piersią.

1. Gotowość na dziecko

Jeśli jesteś w stałym związku z partnerem, którego kochasz i z którym się dogadujesz, i marzysz o karmieniu piersią, może to oznaczać, że jesteś gotowa na macierzyństwo.

Większość z nas rozważa założenie rodziny, gdy jesteśmy w poważnym związku ze swoim partnerem i ta myśl z pewnością przeszła Ci przez myśl.

Z tego powodu sen postrzegany jest jako sygnał do rozpoczęcia rozmowy na temat założenia rodziny. Jeśli jednak podjęłaś decyzję, że nie chcesz mieć dziecka i śni Ci się taki sen, mądrym posunięciem byłoby porozmawianie z bliską Ci osobą i sprawdzenie, dlaczego targają Tobą sprzeczne emocje.

Główny problem pojawia się wtedy, gdy masz takie sny i pragniesz dziecka, a Twój partner nie. W tej sytuacji będziesz musiał pomyśleć o następujących kwestiach:

 • Jeśli jesteś pewien, że chcesz mieć dziecko, ale Twój partner nie, czy musisz się rozstać?
 • Czy Twój partner myślał o adopcji?
 • Twój partner nie jest w tej chwili gotowy, a może już zdecydował, że w ogóle nie chce mieć dzieci?
 • Czy jesteś na tyle zadowolona ze związku, że zdecydowałabyś się na nieposiadanie dziecka?

Odpowiedzi na te pytania powinny pomóc Ci uzyskać większą jasność sytuacji.

2. Transformacja

Sny o karmieniu piersią wskazują, że czekają Cię zmiany i transformacja. Możesz rozpocząć nowy związek lub rozpocząć nową pracę na jawie.

Ten sen jest symbolem pozytywnej transformacji i mówi ci, że powinieneś zaakceptować wszystkie zmiany, które się dzieją.

3. Przygotowanie do macierzyństwa

Jeśli jesteś w ciąży i marzysz o karmieniu piersią, to Twoja podświadomość mówi Ci, abyś przygotowała się na macierzyństwo. Bez względu na to, czy martwisz się o przyjście dziecka, czy nie, ten sen jest oznaką, że warto poświęcić trochę czasu na przygotowanie domu i siebie na dziecko.

4. Zrównoważone życie

Karmienie piersią dziewczynki we śnie to znak, że Twoje życie jest idealnie zrównoważone. Nie czujesz się zmęczony, zestresowany ani przygnębiony.

Te sny są dobrym znakiem, ponieważ Twoja podświadomość mówi Ci, że radzisz sobie niesamowicie. Jeśli masz to marzenie, po prostu kontynuuj bycie sobą i ciesz się każdą chwilą w pełni.

5. Za dużo do zniesienia

Sen o karmieniu piersią bliźniąt może oznaczać, że masz za dużo na głowie. W przeciwieństwie do jednego dziecka, bliźnięta wymagają więcej opieki i uwagi, a także wiążą się z dużo większą odpowiedzialnością.

Posiadanie tych snów jest oznaką tego, że czujesz się przytłoczony i że musisz nieco obniżyć poprzeczkę. Jeśli stale śni Ci się ten sen, powinieneś pomyśleć o następujących kwestiach:

 • Czy ciągle przechodzisz z jednego zadania do drugiego, bez przerw pomiędzy nimi?
 • Czy czujesz się spełniony w życiu codziennym?
 • Czy masz czas dla siebie i czy wysypiasz się wystarczająco?
 • Co możesz zrobić, aby wyeliminować presję, którą na siebie nakładasz?

Przeczytaj także: Znaczenie snu o posiadaniu bliźniaków

6. Porzucenie starych nawyków

Sen o karmieniu piersią może oznaczać, że boisz się i nie możesz porzucić starych nawyków. Trzymasz się kogoś lub czegoś, aby uzyskać wsparcie emocjonalne i nie jest łatwo oddzielić się od tego źródła czułości.

Jednak ten sen mówi ci, że nie potrzebujesz już tego starego nawyku i że trzymając się go, jedynie ograniczasz swoją ścieżkę postępu. Musisz zrobić to, co jest korzystne dla Twojego dobrego samopoczucia emocjonalnego i opuścić przestrzeń komfortu, którą dla siebie stworzyłeś.

Pamiętaj, że odpuszczając, stworzysz w swoim życiu przestrzeń na nowe rzeczy. Pozbądź się starych nawyków i skup się na rzeczach, które nadejdą.

7. Nadchodząca promocja

Sen o karmieniu piersią chłopca może oznaczać, że świetnie sobie radzisz zawodowo, a także jest oznaką siły i pewności siebie. Jeśli masz ten sen, może to być znak, że powinieneś pomyśleć o poproszeniu o awans.

Częste sny o karmieniu piersią oznaczają, że powinieneś rozważyć, czy nie jesteś pomijany w pracy. Poczucie niedoceniania może sprawić, że stracimy motywację, będziemy przepracowani, niespokojni i przygnębieni.
Jeżeli nie czujesz, że otrzymujesz pochwałę, na którą zasługujesz, koniecznie zabierz głos.

8. Niska samoocena

Ten sen może być również oznaką niskiej samooceny i pewności siebie oraz tego, że nie czujesz się komfortowo ze sobą. Nie musisz szukać potwierdzenia poza sobą, zamiast tego musisz być szczęśliwy będąc sobą.

Sen o karmieniu piersią oznacza lęk separacyjny i potrzebę zależności, które idą w parze z niską samooceną. Te sny mówią ci, że posiadasz wszystko, czego potrzebujesz, aby dokonać zmiany i czuć się dobrze ze sobą.

9. Zakłócony system wsparcia

Chociaż w rzeczywistości mężczyźni nie karmią piersią, nadal mogą mieć ten sen. Ten sen jest wskaźnikiem tego, czy dana osoba jest emocjonalnie szczęśliwa, czy nie.

Jeśli jesteś mężczyzną, jeśli śnisz o karmieniu piersią, oznacza to, że czujesz, że nie masz dobrego wsparcia i czujesz się samotny, mimo że wokół ciebie jest mnóstwo ludzi.

Najlepszym sposobem, aby uporać się z tą sytuacją i zaprzestać posiadania tego snu, jest rozmowa z bliskimi i powiedzenie im, jak się czujesz, lub wyjście i próba zawarcia nowych przyjaźni.

10. Poczucie niepewności

Jeśli we śnie widzisz, jak ktoś karmi piersią, może to oznaczać, że czujesz się niepewnie w swoim związku. Jeśli jest to powtarzający się sen, nie powinieneś go ignorować i powinieneś porozmawiać ze swoim partnerem.

Zanim jednak rozpoczniesz rozmowę z partnerem, warto najpierw dokonać analizy siebie. Zadaj sobie następujące pytania:

 • Czy w przypadku danej niepewności może pomóc Ci Twój partner?
 • Czy jest powód, dla którego czujesz się niepewnie?
 • Czy jest coś w Twojej przeszłości, co sprawia, że ​​czujesz się niepewnie? Dlaczego tego nie rozwiązałeś?

Pomyślenie o tych kwestiach przed rozmową ze swoim partnerem pomoże Ci rozwiązać problem.

Typowe marzenia o karmieniu piersią

Dream About Breastfeeding Meaning & Symbolism (2)

W tym miejscu omówimy kilka typowych scenariuszy karmienia piersią i ich znaczenie.

1. Marzenia o karmieniu dziecka piersią

Widzenie siebie karmiącej dziecko we śnie często wiąże się z instynktem opiekuńczym. Oznacza to, że jesteś gotowy oddać swoją miłość komuś innemu i mieć dziecko.

Jeśli jako kobieta widzisz siebie karmiącą piersią we śnie, oznacza to, że w swoim małżeństwie będziesz mieć gładkie i harmonijne relacje. Jeśli jesteś singlem i śni Ci się ten sen, oznacza to, że nadchodzi nowy kochanek i doświadczysz szczęścia w swoim życiu miłosnym.

Innym znaczeniem tego snu jest to, że jesteś zależny od czynników zewnętrznych, takich jak uczucie, związek, uzależnienie lub coś, czego nie możesz rozwiązać.

2. Sny o karmieniu piersią, gdy nie jesteś w ciąży

Jeśli na jawie nie jesteś w ciąży, ale marzysz o karmieniu piersią, oznacza to, że masz kreatywny pomysł. Ten sen przypomina o konieczności podjęcia twórczego przedsięwzięcia lub nadania kształtu pomysłowi lub projektowi, o którym myślałeś.

Innym razem ten sen może oznaczać, że masz ukryte pragnienie macierzyństwa. Być może planujesz rodzicielstwo ze swoim partnerem, a ten sen jest tylko przejawem Twojego podświadomego myślenia.

3. Marzenia o karmieniu piersią w miejscu pracy

Obecnie w wielu zakładach pracy znajdują się specjalne ośrodki, w których pracownicy mogą karmić piersią swoje dzieci. Sen o karmieniu piersią w miejscu pracy może oznaczać, że próbujesz stworzyć idealną równowagę między pracą a życiem osobistym.

Sen ten jest znakiem, że należy dążyć do właściwej równowagi pomiędzy tymi dwoma obszarami.

4. Sny o karmieniu piersią cudzego dziecka

Ten sen jest oznaką twojego współczucia, hojności i życzliwości. Oznacza to, że jeśli w Twojej firmie jest ktoś mniej szczęśliwy, powinieneś do niego dotrzeć.

Kiedy bliska Ci osoba ma kłopoty, a Ty masz środki, aby jej pomóc, powinieneś to zrobić.

Powiązany:

 • Sen o posiadaniu córeczki ma znaczenie
 • Znaczenie snu o chłopcu
 • Co oznacza poród we śnie?
 • Znaczenie snu o byciu w ciąży

Końcowe przemyślenia

Chociaż nie ma zgody co do jednego wyjaśnienia, co oznaczają nasze sny i dlaczego je mamy, interpretacja tego, kiedy pomoże nam zrozumieć pewne ukryte obszary w naszych umysłach. Sny o karmieniu piersią mogą być podświadomością próbującą coś przekazać czytelnikowi.

Może być tak, że śniący potrzebuje opieki lub że ktoś w jego życiu potrzebuje czułości i miłości. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci przeanalizować Twój sen i lepiej zrozumieć jego przesłanie.

Polecić:

 1. Znaczenie snu o byciu w ciąży
 2. Widzenie kogoś w ciąży w znaczeniu snu
 3. Co oznacza poród we śnie?
 4. Sen o posiadaniu córeczki ma znaczenie
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Terence Hammes MD

Last Updated: 02/12/2023

Views: 6414

Rating: 4.9 / 5 (49 voted)

Reviews: 88% of readers found this page helpful

Author information

Name: Terence Hammes MD

Birthday: 1992-04-11

Address: Suite 408 9446 Mercy Mews, West Roxie, CT 04904

Phone: +50312511349175

Job: Product Consulting Liaison

Hobby: Jogging, Motor sports, Nordic skating, Jigsaw puzzles, Bird watching, Nordic skating, Sculpting

Introduction: My name is Terence Hammes MD, I am a inexpensive, energetic, jolly, faithful, cheerful, proud, rich person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.