Najbogatsi aktorzy na świecie 2023 (2023)

Reklama

Najbogatsi aktorzy na świecie 2023:Niektórzy z najpopularniejszych aktorów na świecie są warte ponad pół miliardów dolarów!Postanowiliśmy skompilować listę 20 najbogatszych aktorów na całym świecie, wraz z ich obecną wartością netto i krótką biografią.

Najbogatsi aktorzy na świecieprzez Glusea

20 najlepszych najbogatszych aktorów na świecie 2023

Tyler Perry1 miliard dolarów
Shahrukh Khan600 milionów dolarów
Tom Cruise570 milionów dolarów
George Clooney500 milionów dolarów
ROBERT DE NIRO500 milionów dolarów
Mel Gibson425 milionów dolarów
Adam Sandler420 milionów dolarów
Amitabh Bachchan400 milionów dolarów
Jack Nicholson400 milionów dolarów
Sylwester Stallone400 milionów dolarów
Arnold Schwarzenegger400 milionów dolarów
Clint Eastwood375 milionów dolarów
Jackie Chan370 milionów dolarów
Słuchaj Reavesa360 milionów dolarów
Sean Connery350 milionów dolarów
Tom Hanks350 milionów dolarów
Michael Douglas300 milionów dolarów
Will Smith300 milionów dolarów
Robert Downey Jr300 milionów dolarów
Brad Pitt260 milionów dolarów

Najbogatsi aktorzy na świecie

Poniżej znajduje się 20 najbogatszych aktorów wszechczasów w branży filmowej.Wykorzystaliśmy liczby z celebrytów netto, Forbesa i najbogatszych do stworzenia tej kompilacji.

20. Brad Pitt 300 mln USD

William Bradley „Brad” Pitt jest amerykańskim aktorem i producentem filmowym Shawnee.Pitt początkowo zyskał uznanie, gdy grał rolę kowbojskiego autostopu w „Thelma & Louise”.

Reklama

Jest dziś znany jako jeden z najlepszych aktorów wszechczasów.Wystąpił na całym świecie w filmach takich jak „Seven” (1995), „Fight Club” (1999) i „Ocean's Eleven” (2001).

19. Robert De NiroWartość netto: 300 milionów dolarów

Robert Anthony De Niro Jr.jest amerykańskim aktorem, producentem i dyrektorem.Otrzymał wyróżnienia, w tym nagrody Fouracademy Awards, Agolden Globe Award, Thececil B. DeMille Award, Thegolden Lion, nagrody Theafi Life Achievement Award, Prezydenckie Medal Wolności, i został nominowany do Sixbafta Awards, FourprimeTime Emmy Awards oraz Awards Fourscreen Attors Guild Awards.Ma także obywatelstwo włoskie.

De Niro został obsadzony jako młody Vito Corleone w filmie z 1974 rokuOjciec chrzestny część II;Zdobył nagrodę TheAcademy Award dla najlepszego aktora wspierającego.Hislongtime Collaboration z reżyserem Martin Scorsese zdobył mu nagrodę Akademii dla najlepszego aktora dla jego przedstawienia Jake Lamotain film z 1980 rokuWściekły byk.

Reklama

Najbogatsi aktorzy na świecie

18. Robert Downey Jr. 300 mln USD

Richest Actors in the World 2023 (1)

Robert John Downey Jr.jest amerykańskim aktorem, producentem i piosenkarzem.Jego kariera charakteryzuje się krytycznym i popularnym sukcesem w młodości, a następnie okresem nadużyciowych problemów prawnych, przed odrodzeniem sukcesu komercyjnego w średnim wieku.W 2008 roku Downey został nazwany przezCzasmagazyn wśród 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie,oraz w latach 2013–2015 został wymieniony przezForbesjako najlepiej opłacany aktor Hollywood.Jego filmy wzrosły ponad 14,4 miliarda dolarów na całym świecie,czyniąc go drugą najlepiej zarabiającą gwiazdą kasową wszechczasów

17. Will Smith 300 mln USD

Richest Actors in the World 2023 (2)

Pod koniec lat 80. Smith osiągnął skromną sławę jako raper pod nazwą The Fresh Prince.W 1990 roku jego popularność dramatycznie wzrosła, gdy wystąpił w serialu telewizyjnym NBCNowy książę Bel-Air, który trwał przez sześć sezonów w latach 1990–1996. Po zakończeniu serialu Smith przeszedł z telewizji do filmu i zagrał w wielu filmach Blockbuster.Jest jedynym aktorem, który miał osiem kolejnych filmów brutto w kasie krajowej ponad 100 milionów dolarów, jedenaście kolejnych filmów brutto ponad 150 milionów dolarów na arenie międzynarodowej i osiem kolejnych filmów, w których zagrał na pierwszym miejscu w krajowym kasie w Tally Tally

Najbogatsi aktorzy na świecie

16. Michael Douglas 300 mln USD

Michael Douglas jest amerykańskim producentem i aktorem z New Jersey.Stał się znany jako jeden z największych shakerów i przeprowadzek w Hollywood.Był jednym z najbardziej udanych producentów lat 90.

W tym roku netto Michaela Douglasa Około 300 USD.Został uznany za 16 najbogatszego aktora wszechczasów.

15. Tom Hanks 350 mln USD

Najbogatsi aktorzy na świecie

14. Sean Connery 350 USD

Sir Thomas Sean Conneryjest szkockim emerytowanym aktorem i producentem, który zdobył nagrodę Anacademy Award, Twobafta Awards (jedną z nagrody ABAFTA Academy Fellowship Award) i Threegolden Globes, w tym nagrodę Thececil B. DeMille Ahenrietta Award.

Reklama

Connery był pierwszym aktorem, który przedstawił postać Jamesa Bonda, który występował w siedmiu filmach Bond (każdy film zDr noDoŻyjesz tylko dwa razy, plusDiamenty są wieczneINigdy więcej nie mów), w latach 1962–1983

Najbogatsi aktorzy na świecie

೧೩.Posłuchaj Reeves $ ೩೬೦

Keanu Charles Reevesjest kanadyjskimaktor.Urodzony Inbeirutand wychował Intoronto, Reeves zaczął działać w produkcjach teatralnych i filmach telewizyjnych, zanim zadebiutował w filmie fabularnym wMłoda krew(1986).Miał swoją przełomową rolę w komedii science fictionDoskonała przygoda Billa i Teda(1989), a później powtórzył swoją rolę w jego kontynuacjach.Zyskał pochwałę za granie w hustlera w niezależnym dramacieMoje prywatne Idaho(1991) i stał się bohaterem akcji z wiodącymi rólami wBreak punkt(1991) iPrędkość(1994).

12. Jackie Chan 370 USD

Richest Actors in the World 2023 (3)

Jackie Chan jest aktorem, producentem i reżyserem w Hongkongu.W wieku pięciu lat rozpoczął karierę aktora.Jego niesamowite występy zyskały mu niesamowitą wartość netto.

25 najlepszych najbogatszych ludzi na świecie

Reklama

Od 2022 r. Jackie Chan zbudowała wartość netto szacowaną na około 370 milionów dolarów, co sprawia, że zajmuje 12 miejsce na liście najbogatszych aktorów na świecie.

CzytaćNajbogatsi ludzie na świecie

Reklama

11. Clint Eastwood 375 USD

Clint Eastwood jest amerykańskim dyrektorem, producentem i aktorem z San Francisco.Zdobył nagrodę Akademii dla najlepszego reżysera i producenta za jego filmy, w tym Unforgiven (1992) i Million DollarBaby (2004).

50 najbogatszych gwiazd rockowych na świecie

Reklama

Clint Eastwood zbudował niesamowitą wartość netto w wysokości 375 milionów dolarówLion, od 2022 r., Co czyni go 11. najbogatszym aktorem na świecie.

Najbogatsi aktorzy na świecie

10. Mary-Kate i Ashley 400 $

Mary-Kate i Ashley są zarówno amerykańskimi aktorkami, projektantami mody i biznesmenów.Zostali rankingiem nr 11 przez Forbesa jako najbogatsze kobiety w rozrywce.Ich franczyza sprzedała szereg oficjalnych produktów na całym świecie.

CzytaćJack Ma Wartość netto

Reklama

W 2022 r. Wartość netto Mary-Kate i Ashley szacuje się na 400 milionów dolarów.

Najbogatsi aktorzy na świecie

20 najlepszych najbogatszych muzyków na świecie

9. Arnold Schwarzenegger

Richest Actors in the World 2023 (4)

Wartość netto: 400 milionów dolarów

Arnold Schwarzenegger rozpoczął karierę jako profesjonalny kulturysta, sport, w którym jest teraz uważany za ikonę.Jednak w branży filmowej jest o wiele więcej pieniędzy, a Arnie mógł to poczuć.

Reklama

Od 2022 r. Netto Arnolda Schwarzeneggera Gortis 400 milionów dolarów i stał się jednym z najbogatszych aktorów na świecie;a także thNajbogatszy kulturysta na świecie.

8. Sylvester Stallone

Richest Actors in the World 2023 (5)

Wartość netto: 400 milionów dolarów

Sylvester Stallone jest amerykańskim aktorem.Stworzył dwa największe filmy wszechczasów, które wygenerowały prawie 4 miliardy dolarów.Stallone jest jednym z wysoko opłacanych aktorów Hollywood.Wszyscy znamy go z filmów, w tym Rocky i Rambo.

Wartość netto Sylvester Stallone szacuje się na 400 milionów USD na dzień 2022 r.

Reklama

Najbogatsi aktorzy na świecie 2022

7. Jack Nicholson

Richest Actors in the World 2023 (6)

Wartość netto: 400 milionów dolarów

Jack Nicholson jest amerykańskim producentem, pisarzem i aktorem z Nowego Jorku.Znamy go z filmów The Cry Baby Killer, Kruk i Lśnią.Współpracował z jednymi z najlepszych aktorów wszechczasów.

Nicholson jest na 7. pozycji na liście, a jego niesamowita wartość netto wynosząca 400 milionów dolarów.

6. Amitabh Bachchan

Richest Actors in the World 2023 (7)

Wartość netto: 400 milionów dolarów

Amitabh Bachchan jest jedną z największych nazwisk w branży filmowej w Indiach.Fortuna, którą zarabia, czyni go jedną z najbogatszych gwiazd Bollywood wszechczasów.

Reklama

Dzisiaj zasiada na liście jako szósty najbogatszy aktor na świecie, z wartością netto 400 milionów dolarów.

CZYTAJ WIĘCEJ Najbogatsi aktorzy na świecie

5. Adam Sandler

Richest Actors in the World 2023 (8)

Wartość netto: 420 milionów dolarów

Adam Sandler jest amerykańskim aktorem i producentem filmowym, który jest czasem określany jako jeden z najwyższych zarobków w Hollywood.

Sandler stał się popularny, gdy jeden z jego filmów przyniósł 271 milionów dolarów w kasie.Film sprawił, że najlepiej zarabiający film Sandlera.

Reklama

Dzisiaj netto Adama Sandlera Gortis 420 milionów dolarów, co czyni go jednym z najbogatszych aktorów i producentów filmowych w Hollywood.

Najbogatsi aktorzy na świecie

4. Mel Gibson

Richest Actors in the World 2023 (9)

Wartość netto: 425 milionów dolarów

Mel Gibson jest reżyserem, producentem i aktorem z Nowego Jorku.Jest znany ze swoich występów w pasji Chrystusa, byliśmy żołnierzami i Braveheartem, za które otrzymał nagrodę Akademii i Złotego Globu w 1995 roku.

Od 2022 r. Wartość netto Mel Gibsona szacuje się na około 425 milionów dolarów, co stawia go na tej liście najbogatszych aktorów w 2022 r.

Reklama

Najbogatsi aktorzy na świecie

3. George Clooney

Richest Actors in the World 2023 (10)

Wartość netto: 500 milionów dolarów

George Clooney jest amerykańskim dyrektorem i aktorem z Kentucky.Zdobył kilka nagród za swoje występy w jedenastu, trzech królach Ocean i Syrianie.Clooney odniósł sukces w wielu obszarach i nie stał się niezauważony.

Przez całą swoją karierę otrzymywał kilka nagród za swoje filmy, między innymi uznaniami.Dzisiaj George Clooney ma netto o wartości 500 milionów dolarów.

Najbogatsi aktorzy na świecie

2. Tom Cruise

Richest Actors in the World 2023 (11)

Wartość netto: 570 milionów dolarów

Tom Cruise jest amerykańskim producentem i aktorem filmowym z Nowego Jorku.Jest jednym z najlepszych aktorów wszechczasów.Jego filmy sprzedawały miliony na całym świecie.

Reklama

W 2020 r. Netto Tom Cruise 570 milionów dolarów, co czyni go drugim najbogatszym aktorem na całym świecie.

Najbogatsi aktorzy na świecie

1.Shahrukh Khan

Richest Actors in the World 2023 (12)

Wartość netto: 600 milionów dolarów

Shah Rukh Khan jest indyjskim aktorem z New Delhi.Jest głównie znany jako „Król Bollywood”.Dzięki 80 filmom hindi otrzymał wiele nagród za swoje występy.

Tyler Perry -1 miliard dolarów

Richest Actors in the World 2023 (13)

Reżyser, aktor, producent i pisarz, Tyler Perry, jest najbardziej znany ze swojej franczyzy „Madea”, która zarobił ponad 660 milionów dolarów.

Perry rozpoczął w teatrze na żywo w latach 90. i stał się niezwykle popularny przed przejściem do filmu i telewizji w 2000 roku.

Reklama

Bogactwo Perry'ego pochodzi zarówno z jego cięcia jako producenta, jak i od biblioteki z początku lat 90.: posiada 100% treści, które stworzył.

W 2019 r. Otworzył Tyler Perry Studios, 330-akrową nieruchomość w Atlancie z 12 scenami dźwiękowymi i niestandardowymi zestawami, które obejmują Biały Dom na skalę.

Po siedmiu latach tworzenia treści dla własnej Oprah Winfrey Perry zawarł podobną umowę z Viacom w 2019 roku,Uzyskanie 25% streaminguBET SERVICE+.

Reklama

https://www.youtube.com/watch?v=zWC_r6zpw1g

https://youtu.be/Ac-PsmEQw7Y

Reklama

Reklama

Reklama

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Reed Wilderman

Last Updated: 11/11/2023

Views: 6023

Rating: 4.1 / 5 (72 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Reed Wilderman

Birthday: 1992-06-14

Address: 998 Estell Village, Lake Oscarberg, SD 48713-6877

Phone: +21813267449721

Job: Technology Engineer

Hobby: Swimming, Do it yourself, Beekeeping, Lapidary, Cosplaying, Hiking, Graffiti

Introduction: My name is Reed Wilderman, I am a faithful, bright, lucky, adventurous, lively, rich, vast person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.