18 powodów, dla których warto mieć w portfelu klips do chleba [Nowe sztuczki] (2023)

Klipsy chleboweto małe plastikowe zaciski dołączane do torebek na chleb. Możesz nie uznać ich za zbyt pomocne i w rezultacie je wyrzucić. Ale czekaj, tracisz kilka fajnych rzeczy! Zaciski te potrafią więcej niż tylko zamykanie torebek na chleb.

Mogą Ci pomóc w różnych zadaniach, takich jak otwieranie butelek, naprawianie guzików, mierzenie rzeczy i wiele więcej. Mając to na uwadze, ważne staje się utrzymanieklips do chleba w portfelu. Przeczytaj nasz przewodnik, aby dowiedzieć się więcej!

18 Reasons To Keep a Bread Clip In Your Wallet [New Tricks] (1)

Przeczytaj także, dlaczego ważne jest noszenie przy sobiekredka w portfelu!

Spis treści

Dlaczego warto trzymać klips do chleba w portfelu?

Chociaż istnieje niezliczona ilość sposobów wykorzystania klipsa do chleba, my osobiście zetknęliśmy się i wybraliśmy dziesięć niezwykłych powodów, które przedstawimy poniżej:

Awaryjne przypadki użycia

Niektórzy uważają, że w sytuacji awaryjnej klips do chleba można wykorzystać ponownie. Poniżej znajduje się tylko kilka z wielu przykładów.

 • Prowizoryczny zamek błyskawiczny: Jeśli zamek błyskawiczny w kurtce, torbie lub plecaku się zepsuje, otwarcie lub zamknięcie zamka może być trudne. W takiej sytuacji możesz przełożyć spinacz do chleba przez otwór w miejscu, w którym znajdował się suwak zamka błyskawicznego i wykorzystać go jako tymczasowy zamiennik. Może to zapewnić wystarczającą przyczepność do otwierania i zamykania zamka błyskawicznego, dopóki nie znajdziesz odpowiedniego zamiennika.
 • Tymczasowa naprawa przewodu: Jeśli sznurek lub pasek torby, torebki lub elementu wyposażenia oderwie się lub pęknie, możesz użyć spinacza do chleba, aby utworzyć tymczasową pętlę. Przeciągnij sznur przez otwór klipsa do chleba, a następnie przymocuj klips z powrotem do siebie, tworząc skutecznie nowy punkt mocowania. Chociaż nie będzie to rozwiązanie trwałe, może sprawić, że Twój przedmiot będzie działał prawidłowo, dopóki nie będziesz w stanie go prawidłowo naprawić.
 • Substytut spinacza: Wyobraź sobie sytuację, w której musisz zabezpieczyć jakieś dokumenty, ale nie masz spinacza do papieru. Nie martw się! Jeśli chcesz spiąć razem kilka kartek papieru, spinacz do chleba może służyć jako prosty zamiennik spinacza do papieru. Wsuń papiery przez otwór zacisku, a następnie zamknij zacisk, aby je połączyć.
 • Awaryjny breloczek na klucze: Jeśli pęknie breloczek lub pętla do kluczy i trzeba uporządkować klucze, klips do chleba może służyć jako prowizoryczny brelok do kluczy. Nawlecz klucze na klips, a następnie zabezpiecz końce klipsa, aby utrzymać klucze na miejscu.
 • Tymczasowy hak: W sytuacjach, gdy do tymczasowego zawieszenia czegoś, np. torby lub ubrania, możesz potrzebować haczyka, możesz wygiąć końce klipsa na chleb w kształt haczyka i wykorzystać go jako podstawowe rozwiązanie do zawieszania.
 • Awaryjna naprawa okularów: Jeśli nosek okularów odpadnie i potrzebujesz szybkiego rozwiązania, aby zapewnić ich noszenie, możesz przymocować do oprawki klips do chleba, który będzie prowizorycznym zamiennikiem brakującej podkładki.

Mając na uwadze wszystkie te aspekty, staje się całkiem oczywiste, dlaczego należy wkładać do portfela spinacz do chleba. Jednak istnieje również wiele innych korzyści.

Natychmiastowe poprawki DIY

Podczas podróży nikt nie nosi ze sobą czegoś, czego nie spodziewa się używać. Jednak w przypadku jakiegokolwiek nieszczęścia, np. zepsutego przycisku, nie są w stanie natychmiast naprawić problemu (ponieważ nikt nie nosi przy sobie przycisku). Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się niektórym błyskawicznym naprawom typu „zrób to sam”, które możesz wykonać, jeśli masz w portfelu klips do chleba.

Naprawa odzieży i tkanin

18 Reasons To Keep a Bread Clip In Your Wallet [New Tricks] (2)

Jeśli guzik spadnie z koszuli lub spodni, możesz użyć spinacza do chleba jako guzika tymczasowego, przeciągając go przez dziurkę i zabezpieczając. Dzięki temu odzież będzie nadawała się do noszenia do czasu przyszycia odpowiedniego zamiennika.

Kolejnym świetnym zastosowaniem jest Hem Hold. Jeśli rąbek się rozwiąże, spinacz do chleba może przytrzymać go na miejscu, dopóki nie będzie można go ponownie zszyć.

Możesz także użyć klipsa do chleba, aby poćwiczyć uszkodzony zamek błyskawiczny. Jeśli zamek błyskawiczny nie jest ustawiony prawidłowo i zsuwa się w dół, możesz przymocować klips do chleba u góry, aby zapobiec jego dalszemu zsuwaniu się.

Powiązane lektury:Jak złożyć spodenki w podróży, aby zaoszczędzić miejsce&Jak złożyć koszulkę polo w podróż jak profesjonalista?

Naprawa toreb i plecaków

18 Reasons To Keep a Bread Clip In Your Wallet [New Tricks] (3)

Jeśli pasek Twojej torby lub plecaka zacznie się strzępić lub rozdzierać, możesz użyć spinacza do chleba, aby zabezpieczyć luźne nitki, zapobiegając dalszym uszkodzeniom, dopóki nie będziesz mógł dokonać właściwej naprawy.

Podobnie, jeśli zamek błyskawiczny w torbie się zablokuje, możesz użyć spinacza do chleba, aby delikatnie pociągnąć go z powrotem do pozycji wyjściowej i uwolnić.

Naprawa książek i papieru

18 Reasons To Keep a Bread Clip In Your Wallet [New Tricks] (4)

Jeśli oprawa książki lub notesu zacznie się rozrywać, spinacz do chleba może utrzymać strony razem, dopóki nie będzie można ich ponownie prawidłowo związać.

Alternatywnie, w przypadku rozdarcia strony i konieczności tymczasowego jej przytrzymania, podarte krawędzie można zabezpieczyć spinaczem do chleba.

Naprawa butów

18 Reasons To Keep a Bread Clip In Your Wallet [New Tricks] (5)

Jeśli sznurowadło się postrzępi lub nie będzie można go prawidłowo zawiązać, klips do chleba może pełnić funkcję tymczasowego klipsa do sznurówek, aby zabezpieczyć but do czasu wymiany sznurówki.

Naprawa biżuterii DIY

18 Reasons To Keep a Bread Clip In Your Wallet [New Tricks] (6)

Jeśli zgubisz tył kolczyka, możesz użyć klipsa do chleba jako tymczasowego tyłu kolczyka.

Ponieważ problemy te mogą wystąpić niezapowiedzianie, zaleca się zawsze nosić w portfelu spinacz do chleba.

Przyjazny dla portfela śrubokręt

18 Reasons To Keep a Bread Clip In Your Wallet [New Tricks] (7)

Kiedy się spóźnisz i musisz wyregulować śrubę, możesz użyć prostego klipsa do chleba z portfela jako łatwego narzędzia. Aby to zrobić, możesz włożyć jeden róg klipsa do chleba w szczelinę śruby. Naciśnij lekko i przekręć w prawo lub w lewo, w zależności od tego, czy chcesz dokręcić, czy poluzować śrubę.

Ta sztuczka jest świetna w przypadku śrub, które są płaskie na górze i niezbyt ciasne ani małe. Można go także wypróbować jako prostego śrubokręta do śrub z krzyżykiem na górze, ale może być nieco trudniej go chwycić i obrócić.

Oto proces krok po kroku:

 1. Odłam kawałek spinacza do chleba i podgrzej go zapalniczką lub świecą, aż stanie się miękki.
 2. Wciśnij go na łeb śruby i uformuj w kształt szczeliny.
 3. Pozwól mu ostygnąć i stwardnieć lub przyspiesz działanie, zanurzając go w zimnej wodzie.

Teraz masz dostosowany śrubokręt, który nadaje się do wszystkich rodzajów śrub. Uważaj, aby się nie poparzyć ani nie uszkodzić klipsa do chleba lub śruby.

Ważne wskazówki:

Chociaż używanie klipsa do chleba jako prowizorycznego śrubokręta może sprawdzić się w prostych i niekrytycznych sytuacjach, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii:

 • Ograniczony moment obrotowy: Klipsy do chleba nie są przeznaczone do wysokich temperaturmoment obrotowyAplikacje. Użycie zbyt dużej siły może spowodować wygięcie, złamanie lub poślizg klipsa, co może prowadzić do obrażeń lub dalszych uszkodzeń.
 • Potencjalne uszkodzenie: Klips do chleba może nie pasować idealnie do szczelin w łbie śruby, co może skutkować zdjęciem łba śruby lub uszkodzeniem samego klipsa.
 • Względy bezpieczeństwa: Używanie spinacza do chleba jako śrubokręta wymaga ostrożności. Jeżeli klips do chleba ześlizgnie się lub złamie podczas obracania śruby, może to spowodować obrażenia ciała lub uszkodzenie otoczenia.
 • Ryzyko porażenia prądem: Jeśli masz do czynienia z elementami elektrycznymi, używanie spinacza do chleba jako śrubokręta może zwiększyć ryzyko porażenia prądem, ponieważ brakuje mu izolacji i odpowiedniego uchwytu.

Sugerowane czytanie:Co powinieneś zrobić, jeśli zgubisz paszport? [Metody 2023]

Kostka do gitary

18 Reasons To Keep a Bread Clip In Your Wallet [New Tricks] (8)

Jeśli jesteśgitaraentuzjastą, posiadanie kostki do gitary może być niezbędne. Może się jednak zdarzyć, że go nie będziesz mieć, szczególnie jeśli się zgubi lub zepsuje. W takim przypadku możesz zamiast tego użyć klipsa do chleba jako kostki do gitary.

Trzymaj klips do chleba między kciukiem a palcem wskazującym i używaj go jako substytutu kostki do gitary. Klips do chleba będzie generował podobny dźwięk i odczucia jak zwykła kostka do gitary. Ta sztuczka zrobiła wrażenie na wszystkich w sklepie z gitarami, kiedy członkini naszego zespołu, Mia, zastąpiła zgubioną kostkę gitarą klipsem do chleba.

Jeśli interesuje Cię ten hack, wybierz zawieszkę na chleb, która nie jest zbyt cienka ani nieporęczna. Powinien się lekko zgiąć, ale nie pęknąć ani nie zmienić kształtu. Możesz także wyciąć lub spiłować klips do chleba, aby lepiej pasował do dłoni i stylizował.

Uchwyt na słuchawki

18 Reasons To Keep a Bread Clip In Your Wallet [New Tricks] (9)

Jeśli lubisz słuchać muzyki przez słuchawki, pomocne może być posiadanie w portfelu klipsa na chleb. Może utrzymać porządek w słuchawkach. Aby skorzystać z tej metody, owiń słuchawki wokół klipsa, który bezpiecznie utrzyma je na miejscu.

Dzięki tej małej sztuczce słuchawki nie będą się łatwo plątać ani zsuwać. Kiedy więc będziesz gotowy, aby cieszyć się muzyką, słuchawki będą na wyciągnięcie ręki. Możesz zastosować tę sztuczkę w różnych sytuacjach.

 • Podróżny: Możesz uporządkować słuchawki w torbie lub kieszeni. Robiąc to, nie zgubisz ich i nie będziesz musiał ich rozplątywać.
 • Jogging: Przymocuj słuchawki do koszuli lub kurtki za pomocą klipsa do chleba. Dzięki temu nie podskakują ani nie spadają podczas biegu. Długość przewodu można również regulować za pomocą klipsa do chleba.
 • Pracujący: Klips na chleb pomoże Ci utrzymać porządek w słuchawkach na biurku lub komputerze. Dzięki temu nie będą robić bałaganu i zaśmiecać przestrzeni roboczej.

Widzieć? To jedna z najlepszych korzyści posiadania klipsa do chleba w portfelu!

Skrobak

18 Reasons To Keep a Bread Clip In Your Wallet [New Tricks] (10)

Mój przyjaciel odkrył ten trik podczas pracy w kuchni. Siekał na desce sałatę, pomidory, ogórki i ser. Niektóre kawałki przykleiły się do noża i deski, a ich mycie nie pomogło. Aby rozwiązać ten problem bez marnowania jedzenia i bałaganu, wpadł na mądry pomysł.

Jako skrobaczki użył spinacza do chleba z portfela. Trzymając go za boki, wykorzystał otwór do zeskrobania jedzenia. Dzięki tej sprytnej metodzie klips do chleba stał się narzędziem kuchennym. Udowodniono, że to małe narzędzie może zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Idealnie, jest to jeden z powodów, dla których zacząłem nosić w portfelu klips do chleba. Kto wie, kiedy tego potrzebujesz.. Prawda?

18 Reasons To Keep a Bread Clip In Your Wallet [New Tricks] (11)

Jeśli lubisz czytać książki, być może wiesz, jak denerwująca jest utrata zakładki. Istnieje jednak nieskomplikowany i genialny pomysł, który może nie przyjść Ci do głowy. Klips do chleba możesz wykorzystać jako zakładkę. Delikatnie przesuń go po krawędzi strony, którą chcesz zapisać, a następnie zamknij książkę.

Ta technika nie ogranicza się do książek. Kiedy podróżujesz samolotem, pociągiem lub gdziekolwiek indziej, wszechstronność klipsa na chleb rzuca się w oczy. Staje się cennym towarzyszem, który pomoże Ci śledzić ważne strony w dokumentach podróżnych, notatnikach, a nawet czasopismach.

Wybór redaktora:Podróżowanie z dziećmi: jak sprawić, by było bezstresowe?

Oznaczanie toreb

18 Reasons To Keep a Bread Clip In Your Wallet [New Tricks] (12)

Na koniec klips do chleba pomaga w dostrzeżeniu twojegobagażwśród podobnych toreb. Możesz użyć klipsa do chleba jako przywieszki lub znacznika do swojej walizki. Wystarczy, że przymocujesz klips do chleba do rączki lub zamka błyskawicznego bagażu i napiszesz na nim swoje imię lub inicjały za pomocą markera. Możesz także użyć różnych kolorowych klipsów do chleba, aby utworzyć kody lub symbole, które tylko Ty znasz.

Na przykład możesz użyć czerwonego klipsa na chleb do głównej torby, niebieskiego do bagażu podręcznego i zielonego do plecaka. W ten sposób możesz łatwo zlokalizować swój bagaż na przenośniku taśmowym lub w strefie odbioru bagażu i uniknąć zamieszania lub kradzieży.

Wskazówki specjalne: Trzymaj klips na chleb w portfelu

Teraz, gdy zdecydowałeś się trzymać to małe, ale pomocne narzędzie w swoim portfelu, oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać, aby mieć pewność, że pozostanie ono przydatne i nie będzie powodować żadnych problemów:

 • Wybierz czysty klips do chleba: Upewnij się, że klips do chleba, którego używasz, jest czysty i wolny od resztek jedzenia lub zanieczyszczeń. Nie chciałbyś niczego, co mogłoby potencjalnie zepsuć Twój portfel lub rzeczy.
 • Zawiń lub chroń: Aby zapobiec porysowaniu przez spinacz do chleba innych przedmiotów w portfelu lub spowodowaniu jakichkolwiek uszkodzeń, rozważ owinięcie go w mały kawałek materiału, plastikową torbę lub małą torebkę.
 • Unikaj uszkodzeń kart: Zachowaj ostrożność podczas umieszczania spinacza do chleba w pobliżu kart kredytowych lub wrażliwych dokumentów z paskami magnetycznymi. Metal w spinaczu do chleba może potencjalnie zakłócać działanie tych przedmiotów.

Sugerowane czytanie:Jak odblokować uszy po locie z przeziębieniem?

Wniosek

Kto przed przeczytaniem tego artykułu wiedział, że klips do chleba może być tak przydatny? Okazuje się, że przynosi więcej korzyści, niż ktokolwiek kiedykolwiek przypuszczał. Zastanów się nad wieloma wymienionymi przez nas sposobami, w jakie klips do chleba może nam pomóc w nieoczekiwanych czasach. A teraz.. Zadaj sobie pytanie. Po co trzymać klips do chleba w portfelu? Otrzymasz odpowiedź!

Dlaczego warto trzymać klips do chleba w portfelu? - Często zadawane pytania

Czy trzymanie w portfelu spinacza do chleba jest praktyczne na co dzień?

Choć klips do chleba może mieć różne zastosowania, to jego praktyczność zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeśli potrzebujesz szybkich rozwiązań, prowizorycznych narzędzi lub unikalnych rozwiązań, przydatne może być posiadanie w portfelu klipsa na chleb.

Czy spinacz do chleba może uszkodzić portfel lub inne znajdujące się w nim przedmioty?

Możliwe, że spinacz do chleba może porysować lub uszkodzić wrażliwe przedmioty w portfelu. Aby temu zapobiec, rozważ owinięcie klipsa na chleb w materiał ochronny lub woreczek przed włożeniem go do portfela.

Czy istnieją jakieś ograniczenia dotyczące noszenia klipsa do chleba podczas podróży, zwłaszcza na lotniskach?

Ogólnie rzecz biorąc, jest mało prawdopodobne, aby klips do chleba budził obawy dotyczące bezpieczeństwa na lotniskach lub w innych węzłach komunikacyjnych. Warto jednak sprawdzić lokalne przepisy lub wytyczne, aby mieć pewność, że noszenie klipsa do chleba w portfelu nie spowoduje żadnych problemów podczas podróży.

Jakie środki ostrożności należy zachować, używając spinacza do chleba jako tymczasowego breloczka do kluczy?

Chociaż klips do chleba może służyć jako prowizoryczny brelok do kluczy, może nie być tak bezpieczny i trwały jak odpowiedni brelok. Zachowaj ostrożność, aby nie zgubić kluczy.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Pres. Carey Rath

Last Updated: 30/11/2023

Views: 6158

Rating: 4 / 5 (41 voted)

Reviews: 88% of readers found this page helpful

Author information

Name: Pres. Carey Rath

Birthday: 1997-03-06

Address: 14955 Ledner Trail, East Rodrickfort, NE 85127-8369

Phone: +18682428114917

Job: National Technology Representative

Hobby: Sand art, Drama, Web surfing, Cycling, Brazilian jiu-jitsu, Leather crafting, Creative writing

Introduction: My name is Pres. Carey Rath, I am a faithful, funny, vast, joyous, lively, brave, glamorous person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.